Hlavní menu

Akce ANNOLK Akce členů Projekty Semináře/akce v regionu Odkazy

Projekty a Partnerství Liberecký kraj
Inzerce
Nejsou žádné inzeráty.
Vyhledat text
Najdete nás i na Facebooku
najdete nás i na facebooku
Fotogalerie
Vernisáž výstavy - 5
2.10.2007
zobrazení: 0
známka: 0
 


Akce členů

Kulatý stůl Sítě MC 29.4.2015 s Libereckým krajem

U kulatého stoluV prostorách krajského úřadu proběhl kulatý stůl (KS) za účasti radního LK RNDr. Víta Příkaského a zástupců dalších odborů krajského úřadu k tématice prorodinné politiky, dosavadní i budoucí práce Sítě mateřských a rodinných center, k potřebě společné prorodinné strategie či koncepce kroků i nástrojů, ale i personálního posílení komunikace neziskového sektoru a kraje v těchto problematikách.
Ca 20 osob přítomných na KS během 150 minut jednání jednak představilo svou práci, ale i poznatky a postřehy, využitelné zejména krajem a krajským úřadem k tomu, aby zdravé rodiny a služby pro ně či jejich aktivity byly základem dobré praxe i  prevence v Libereckém kraji.  Nástroje i dosah této koncepce - pokud neskončí jen v šuplíkách úřadu - by měly ušetřit i prostředky vkládané do řešení krizových či problémových kapitol sociálních služeb v kraji a odlehčí i poradenským a kontaktním centrům, které problémy různých kategorií s občany i dětmi a rodinami Libereckého kraje řeší. Síť MC a jednotlivé neziskovky - mateřská a rodiná centra v LK (celkem 20 subjektů) jsou významnou skupinou členských organizací ANNOLK a zpracování společné koncepce prorodinné politiky + personální i finanční posílení komunikace a programů pro podporu zdravých rodin a jejich členů v celé škále jejich potřeb i aktivit společensky a vzájemně prospěšných rozhodně posílí i celý neziskový sektor kraje, stejně jako rozvoj kvalitní občanské společnosti, občanské angažovanosti a šíření příkladů dobré praxe, ale i metod (sebe)hodnocení i prezentace práce neziskovek pro veřejnost a další témata, přesahující rámec rodin či mateřských center.
Jsem velmi ráda, že jsem se tohoto KS za ANNOLK mohla zúčastnit a doufám, že vyslaní zástupci ostatních odborů kraje přenesou zaznělé informace i svým radním a že tato problematika bude řešena všemi dotčenými resorty kraje koordinovaně a s dostatečnou prioritou i pozorností, kterou si určitě zaslouží. Zdravé a spokojené rodiny (a všichni jejich členové, tedy všechny generační kategorie i osoby) jsou nejlepšími klienty i účastníky kreativních aktivit neziskovek v kraji a setkávání s nimi je nesmírně obohacující i inspirující v různých rovinách naší práce i života.
Květa Morávková, předsedkyně ANNOLK, tel. 777 171 876
Tisková zpráva (pdf)

Informační e-mailVytisknout text

 

 
Termíny jednání výboru ANNOLK


4.4. 2018 od 14.00 hod.
14.3. 2018 od 13.30 hod.
14.2.2018 od 14 hod.
10.1.2018 od 14 hod.

Není-li uvedeno jinak,
vždy v sídle ANNOLKu.

Hosté jsou vítáni.

Týdny pro neziskový sektor
Začínáme připravovat
TÝNES 2018 (únor - březen)
termín: 1.2.2018 - 31.3.2018
společné výstavy, diskuse, vzdělávání a prezentace činností Kde: KVK Liberec, krajský úřad, centra NNO v LK ...

Rok 2018 - Evropský rok kulturního dědictví,
100 let České republiky a mezníky i úspěchy českého neziskového sektoru
Další témata: sdílená ekonomika, projektová a místní partnerství, sociální podnikání, inovace šetrné ke zdrojům i prostředí, kvantování a práce s energiemi ...

Chcete-li s námi pořádat akci v rámci TÝNES 2018, napište nám na: annolk@seznam.cz
Zajímavé akce v regionu
31.10.2017
Dobrovolnictví
Knihkupectví u Fryče (Pražská 14, Liberec)
(Informace)


Další akce a nabídka
29.11.2017 Regionální kooperace jako základ pro zachování biologické rozmanitosti" - v Mezinárodním centru setkání v Klášteře St. Marienthal - Ostritz, Spolková republika Německo.

29.11.2017 veřejné projednání Implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj v České republice - od 10:00 do 12:00 ve Strakově akademii, nábřeží Edvarda Beneše 4.

© 2006 ANNOLK
Web je postaven na enginu
phpRS.

[CNW:Counter] návštěv