Panelová diskuse + workshop "Světlo a zdroje pro rozvoj neziskovek v LK"- 11.3.2015 od 15 do 18 hodin v KVK

Autor: <info(at)annolk.cz>, Téma: Akce ANNOLK, Vydáno dne: 02. 03. 2015

Týdny pro NS2015Zdravím a srdečně zvu do KVK (Krajské vědecké knihovny v Liberci)  11. března 2015 od 15 hodin na panelovou diskusi a workshop neziskovek  - viz pozvánka v příloze.

Do panelové diskuse (měla by trvat první 1,5 hodiny)  zatím přislíbili účast:
Věra Vohlídalová, Lída Vajnerová, Lenka Hřibová, Zora Machartová, možná stihnou přijít i Pavel Matějka a Jiří Antl, či někdo jiný z jejich či dalších organizací. Z Hradeckého kraje možná přijedou manželé Hlouškovi (KRASNO), z Prahy Martina Berdychová (Asociace NNO ČR), či Ivana Bursíková (Agora). Jako hosty zveme I. Hujerovou a P. Tulpu (LK), I. Langra a K. Hrbkovou (SML).
Chcete-li být sami panelistou k tématům: vícezdrojové a víceleté financování neziskovek, dobrá či špatná praxe projektového a grantového   financování, dejte vědět, zatím jsem více osob nestíhala obvolat, ale některé ještě  určitě v následujících dnech obvolám a pozvu :-) .

Následující workshop  (druhá část akce, cca do 18  hodin po panelové diskusi) bude hlavně o hledání nových cest financování, ale i spolupráce a realizace pilotních či partnerských projektů, aby více peněz neziskovkami nejen protékalo (náklady vyúčtovaných  grantů a příspěvků), ale i končilo a neslo užitek i lidem, kteří jsou v tomto zaangažovaní, zaměstnaní, či pro cílovou skupinou služeb a produktů, ale nejen.

Rádi bychom tím navázali i na otevřená jednání s krajem, ale i mezi sebou, protože letošek je možná pro řadu z Vás náročnou zkouškou, zejména, pokud cítíte již i poslední předchozí roky jako krizové, podfinancované, na hraně náročnosti a nejistoty.
Možná společně najdeme nové cesty i kvality sdílení (dobrého i špatného, resp. silného i slabého) a spolupráce, s čím si navzájem můžeme být partnery, pomocníky, subdodavateli apod.

Pokud Vás toto zajímá, věřím, že si najdete čas a přijdete, případně vyšlete z Vaší organizace někoho, kdo to řeší, byl by přínosem a zájemcem o další informace či posuny a spolupráci v tomto tématu.

Prosím o předání dále do Vašich organizací, partnerských sítí či adresářů spolupracovníků a členů, přikládám i jpg kalendáře akcí Týdnů pro neziskový sektor 2015  - uvítáme jeho vytištění a vyvěšení ve Vašich prostorách pro veřejnost, větší formáty A3, A2, případně A1  jsou ještě v několika kusech u nás k dispozici -  zejména těm, kteří své akce do kalendáře poslali.

Přeji krásný přelomový předjarní víkend a těšíme se a Vaše přihlášky - stačí jméno, org., kontakt, případně přihláška a anotace příspěvku do panelové diskuse a další dle pozvánky - viz příloha :-)

Mgr. Květa Morávková

Pozvánka (pdf)